środa, 25 maja 2016

Projekotwanie sztachety z PCV na ogrodzenie i furtkę ze sztachet nie wymaga zezwolenia na to ani informowania tego faktu starostwu powiatowemu nie licząc szczególnych wypadków.

Budowa sztachety PVC na plot i bramę ze sztachetek nie wymaga pozwolenia na to ani komunikowania tego faktu gminie wyjąwszy wyjątkowe wypadki.

Balustrady Winylowe na plot i bramę ze sztachet nie przewyższające wysokości 2,2 m stawiane miedzy dwoma graniczącymi działkami nie potrzebują żadnych formalności formalnych. Tyczy się to tez ogrodzeń chwilowych ochraniających plac budowy.

    Zgłoszenia trzeba dokonać gdy:
  1. budowa ogrodzenia od strony ulicy, torów kolejowych a także innych miejsc publicznych (nie dotyczy ogrodzeń niedaleko dróg prywatnych oraz wew. nie będących drogami powszechnymi)
  2. stawianie ogrodzenia przekraczającego 2,2 m wielkości bez względu na położenie ogrodzenia.
  3. Zgłoszenia stawiania balustrady plastykowe na ogrodzenie i bramkę ogrodzeniowadokonuje się w miejscowym starostwie powiatowym ewentualnie urzędzie miasta.
  4. Zgłoszenie zamysłu stawiania ogrodzenia powinno zawierać rodzaj ogrodzenia, sposób wykonania jego montażu oraz proponowany czas zapoczątkowania budowy.
  5. Oprócz zgłoszenia trzeba dołączyć oświadczenie o prawie do dysponowania posiadłością w zamysłach budowlanych oraz jeśli jest to potrzebne przez starostwo rysunek ogrodzenia.

Czasem do stawiania ogrodzenie PVC na ogrodzenie i furtkę sztachetowa zadane są ponadplanowe uzgodnienia tj. np. aprobata administratora drogi na miejsce wjazdu.

Budowę płotu można zacząć po 30 dniach od chwili zgłoszenia zamiaru jego budowy, o ile biuro nie wniesie wcześniej protestu. Sprzeciw może powstać w sytuacji, jak projektowane ogrodzenie z PCV na plot i bramę ze sztachetek jest niezgodne z uzgodnieniami tutejszego planu zagospodarowania przestrzennego np. może być w pasku drogowym projektowanej szosy. W sytuacji gdy projektowane sztachetki PVC na ogrodzenie i furtę ze sztachetekprzypuszczalnie może zagrażać bezpieczeństwu ludzi czy tez mienia, np. przez utrudnianie widoczności, konstrukcja takiego ogrodzenia może wymagać zdobycia pozwolenia na jego budowę. Zgłoszenie zamiaru konstrukcji ogrodzenia jest ważne przez dwa lata. Brak zainicjowania robót przez ten czas skutkuje unieważnieniem zgłoszenia a także w wypadku chęci wybudowania ogrodzenia nieodzowne staje się kolejne zgłoszenie tego faktu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz